Menu

CaldoStrefa wiedzyCaldo NewsISOVER spotkał się z CALDO, by omówić nowy produkt U Protect

ISOVER spotkał się z CALDO, by omówić nowy produkt U Protect

Udostępnij

CALDO Team jest zawsze zainteresowany najnowszymi rozwiązaniami, które mogą ułatwić pracę naszych klientów. Dlatego też mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami firmy ISOVER i poznać ich najnowszy produkt - U Protect.

U Protect to innowacyjny i lekki system ognioodpornej izolacji kanałów w zastosowaniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC). Jego wyjątkowa lekkość sprawia, że jest bardzo łatwy w montażu.

Podczas spotkania z przedstawicielami ISOVER omówione zostały szczegóły produktu, jego zalety i możliwości zastosowania. Pracownicy CALDO dowiedzieli się, że Do stworzenia maty siatkowej i płyty U PROTECT użyto wełny mineralnej Ultimate, będącej wynikiem wielu lat intensywnych badań i testów wykonanych przez ISOVER. Ma ona  najlepsze cechy wełny skalnej jak i wełny szklanej.

Produkt posiada doskonałą odporność ogniową (cecha wełny skalnej), a co za tym idzie może być stosowany tam gdzie wymagana jest najwyższa ochrona przeciwpożarowa kanałów wentylacyjnych i oddymiających. Z drugiej strony wełna Ultimate jest bardzo lekka i oferuje doskonałe parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej (cechy wełny szklanej). Jest to szczególnie ważne w przypadku zabezpieczania kanałów, które mają oferować nie tylko bezpieczeństwo w czasie pożaru, ale powinny także zapewniać komfort akustyczny i termiczny w sytuacjach, gdy kanały umieszczone są w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych.

Jesteśmy przekonani, że U Protect zyska sobie wielu zadowolonych użytkowników, dzięki swojej skuteczności, jakości i lekkości. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać go bliżej.

Zobacz też

Zobacz wszystkie wpisy

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać na swoją skrzynkę mailową informacje o nowych produktach, poradach, wydarzeniach czy szkoleniach, które mogą Cię zainteresować.Zobacz aktualny newsletter